Pet Yıkama Hatları
7 March 2016
Sert ve Film Geri Dönüşüm Hatları
3 March 2016
sert-ve-film-geri-donusum-1 sert-ve-film-geri-donusum-2 sert-ve-film-geri-donusum-3 sertvefilmgeridonusum-komplehat sertvefilm-geridonusum-hatti-5 sertvefilm-geridonusum-hatti-9 sertvefilm-geridonusum-hatti-10 sertvefilm-geridonusum-hatti-11 sertvefilm-geridonusum-hatti-6
Polietilen (LLDPE, LDPE, HDPE) ve Polipropilen (PP) cinsi plastiklerin sert veya film (yumuşak) formdaki hurdalarının yıkanmasında kullanılan hatlardır. Aynı hat üzerinde hem sert hem de film formdaki malzemenin işlenebilmesi ile geri dönüştürülebilen atıklarda çeşitlilik sağlamaktadır.

Hattın başlangıcında Shredder veya Kırma Makinası kullanılarak plastik atıkların ebatları küçültülür. Kırılan plastikler uygun taşıma ünitesiyle Yıkama Hattına aktarılır. Turbo Yıkama Santrifüjlerinde yüksek devir altında friksiyon sistemiyle yıkanan plastikler, Yüzdürme Batırma Tanklarında ağır plastiklerden ve diğer kirleticilerden ayrışır. Malzemenin formuna göre Film Sıkma Makinası veya Dinamik Santrifüj ile susuzlaştırılmaktadır. İsteğe göre Agromel Makinası eklenerek yıkanan malzemenin tam olarak kurutulması sağlanabilir.

Hatlar malzemenin kirlilik durumuna ve kapasitesine göre projelendirilmektedir.
Türkçe