Sert ve Film Yıkama Hatları
7 March 2016
Granül Kesme Makinaları
8 March 2016
sert-ve-film-geri-donusum-1 sert-ve-film-geri-donusum-2 sert-ve-film-geri-donusum-3 sertvefilmgeridonusum-komplehat sertvefilm-geridonusum-hatti-5 sertvefilm-geridonusum-hatti-9 sertvefilm-geridonusum-hatti-10 sertvefilm-geridonusum-hatti-11 sertvefilm-geridonusum-hatti-6
Polietilen (LLDPE, LDPE, HDPE) ve Polipropilen (PP) cinsi plastiklerin sert veya film (yumuşak) formdaki hurdalarının geri dönüştürülmesinde kullanılan hatlardır. Aynı hat üzerinde hem sert hem de film formdaki malzemenin işlenebilmesi ile geri dönüştürülebilen atıklarda çeşitlilik sağlamaktadır.

Hattın başlangıcında Shredder veya Kırma Makinası kullanılarak plastik atıkların ebatları küçültülür. Kırılan plastikler uygun taşıma ünitesiyle Yıkama Hattına aktarılır. Turbo Yıkama Santrifüjlerinde yüksek devir altında friksiyon sistemiyle yıkanan plastikler, Plastik Yıkama Kazanlarında ağır plastiklerden ve diğer kirleticilerden ayrışır. Malzemenin formuna göre Film Sıkma Makinası veya Dinamik Kurutma Santrifüjü ile susuzlaştırılan plastikler pnömatik transfer ile Ara Depolama Silosuna sevk edilir. Daha sonra bu plastikler tam otomatik CRT Extruder ile veya konvansiyonel Agromel ve Extruder kombinasyonuyla yeniden kullanılabilir granül formuna geri dönüştürülmektedir.

Hatlar malzemenin kirlilik durumuna ve kapasitesine göre projelendirilmektedir.
Türkçe
WhatsApp chat